2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal för genomförande av översiktliga undersökningar av förorenade områden
Beskrivning: Länsstyrelsen i Jämtlands län inbjuder till anbudsgivning som syftar till att teckna ett ramavtal för övergripande miljötekniska undersökningar motsvarande verifierande provtagning och MIFO fas 2 enligt Naturvårdsverket. Upphandlingsdokumenten innehåller samtliga förutsättningar och krav som gäller för anbudsgivningen.
Intern identifierare: 577-7174-2025
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90715000 Föroreningsundersökningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000