Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Elentreprenad
Referensnummer: 2021/KSUH 0092
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 51100000 Installation av elektrisk och maskinteknisk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar Elentreprenadtjänster
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45311100 Indragning av elektriska ledningar, 45311200 Elektriska kopplingsarbeten, 45317000 Övriga elinstallationsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen