85430-2022 - ResultatSverige-Norrköping: Städning och renhållning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städtjänster Innerstaden Södra
Referensnummer: UH-2021-116
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Norrköping Norrevo Fastigheter AB inbjuder ert företag att lämna anbud på offentlig upphandling av avtal gällande Städtjänster; daglig städning, storstädning, golvvård och fönsterputs som ska utföras i området Innerstaden södra i Norrköpings kommun.
Upphandlingen omfattar skolor, förskolor, bibliotek, idrottshallar, kontorslokaler och äldreomsorg.
Anbud ska lämnas i enlighet med de villkor som framgår av upphandlingsdokumenten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Art:  Städtjänster; daglig städning, storstädning, golvvård och fönsterputs.
Omfatting: Norrköping Norrevo Fastigheter AB inbjuder ert företag att lämna anbud på offentlig upphandling av avtal gällande Städtjänster; daglig städning, storstädning, golvvård och fönsterputs som ska utföras i området Innerstaden Södra i Norrköpings kommun. Upphandlingen omfattar skolor, förskolor, bibliotekt, idrottshallar, kontorslokaler och äldreomsorg. Anbud ska lämnas i enlighet med de villkor som framgår av upphandlingsdokumenten.
Mängd: Avtal med en (1) leverantör