85432-2022 - ResultatSverige-Lund: Hälso- och sjukvård samt socialvård
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Stöd i boende för vuxna
Referensnummer: KS 2021/0760
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser boende för vuxna över 18 år som är i behov av stödinsatser i enskilda lägenheter. Företrädesvis är målgruppen ensamstående individer men även par kan komma att vara i behov av insatsen.
Typ av avtal
Denna upphandling avser att uppnå ramavtal med flera leverantörer.
Upphandlande myndighet
Upphandlande myndighet är Lunds kommun (212000-1132).
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85300000 Socialvård och tillhörande tjänster, 85310000 Socialt arbete, 85311000 Social omsorg med inkvartering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen