85434-2022 - ResultatSverige-Vårgårda: Reparation och underhåll
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hantverkartjänster - bygg
Referensnummer: 21/40
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50000000 Reparation och underhåll
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar kommunens behov av hantverkartjänster för byggservice.
Arbetsuppgifter som kommer att avropas gäller byggarbeten för service, reparationer, anpassningar, mindre byggarbeten, ombyggnader och renovering. Arbeten gäller invändigt och utvändigt på byggnader.
Sista anbudsdag
Anbudet ska vara köparen tillhanda senast:
2021-12-17 23:59
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45261210 Takläggningsarbete, 45261310 Plåtslageri, 45262300 Betongarbeten, 45262700 Ombyggnadsarbete, 45421000 Snickeriarbeten, 45450000 Övriga färdigställande byggnadsarbeten, 45453000 Reparation och renovering, 45453100 Renoveringsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen