854407-2025 - Resultat
Sverige – Laboratorietjänster – Laboratorietjänster för miljöanalyser
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelLaboratorietjänster för miljöanalyser
BeskrivningUppdraget innebär ett ramavtal för miljöanalyser av jord, sediment, bergkross, borrkax, vatten samt bygg- och rivningsmaterial. Avtalet inkluderar laboratorieanalyser av prover tagna av beställaren samt av beställarens anlitade konsulter och entreprenörer.
Intern identifierareFUT 2025-0422
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71900000 Laboratorietjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000