Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Plåtslageriarbeten, papptaksarbeten och snöskottning av tak
Referensnummer: 21/48
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50800000 Diverse reparationer och underhåll
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar plåtslageriarbeten och papptaksarbeten vid löpande service, reparations- och underhållsarbeten samt vid förekommande ombyggnationer inklusive det vmaterial som åtgår vid respektive arbete. Upphandlingen avser också snöskottning av tak.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45260000 Takarbeten och andra byggarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg, 45261000 Uppförande av taklag, takläggning och tillhörande arbeten, 45261210 Takläggningsarbete, 45261214 Läggning av asfaltpapp, 45261310 Plåtslageri, 90620000 Snöröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen