See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Beläggningsarbeten, Asfalt och Linjemålning
Beskrivning: Varbergs kommun med bolag upphandlar Beläggningsarbeten, Asfalt och Linjemålning. Entreprenaden avser nybeläggning, underhållsbeläggning samt återställningsarbeten av beläggning samt linjemålning/vägmarkerings arbeten. Arbetena kommer utföras inom geografiska området Varbergs och Falkenbergs kommun.
Intern identifierare: KS 24/10
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45233228 Ytbeläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45233222 Vägbeläggningsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Entreprenaden avser nybeläggning, underhållsbeläggning samt återställningsarbeten av beläggning och linjemålning/vägmarkerings arbeten. Arbetena kommer utföras inom geografiska området Varbergs och Falkenbergs kommun för ovan angivna beställare/ avtalsparter.-
Intern identifierare: KS 24/10-0
Huvudklassificering (cpv): 45233222 Vägbeläggningsarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 45233228 Ytbeläggningsarbete
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Generell del (1)
Beskrivning: Entreprenaden avser nybeläggning, underhållsbeläggning samt återställningsarbeten av beläggning och linjemålning/vägmarkerings arbeten. Arbetena kommer utföras inom geografiska området Varbergs och Falkenbergs kommun för ovan angivna beställare/ avtalsparter.
Intern identifierare: KS 24/10-1
Ytterligare om kontraktets art: Tjänster