85469-2019 - ResultatSverige-Linköping: Träningsutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rehabutrustning för rehabilitering
Referensnummer: UC-2017-307
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
37440000 Träningsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Träningsutrustning för rehabilitering
Helt eller delat anbud
Anbudsgivare kan välja att lämna anbud på ett eller flera anbudsområden. Varje anbudsområde utvärderas och tilldelas var för sig.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning, 33192150 Behandlingsbritsar, 37441300 Träningscyklar, 37442000 Vikt- och styrketräningsutrustning, 37442100 Hantlar, 37442310 Muskelträningsmaskiner för underkroppen, 37442500 Träningsvikter, 37442810 Träningsband
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen