Typ av upphandlande myndighet Annan typ: Allmännyttans inköpsfunktion
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tvättstugeutrustning
Referensnummer: 21-102
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 42716120 Tvättmaskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar produkter för tvättstugor i flerfamiljshus såsom tvättmaskiner, torktumlare, torkskåp, manglar, arbetsbord, strykbord, bokningstavlor, reservdelar samt installationer av i avtalet ingående produkter.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30195100 Planeringstavlor och tillbehör, 39713200 Tvätt- och torkmaskiner, 42716200 Torkmaskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen