Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Pipetteringsrobot till SARS-CoV-2
Referensnummer: 2020-O002287
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38437000 Pipetter för laboratorier och tillbehör
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av 2 Pipetteringsrobotar för analysering av SARS-CoV-2 till Region Skåne.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling av två (2) Pipetteringsrobotar för analysering av SARS-CoV-2 till Region Skåne.