854783-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Hälso- och sjukvård samt socialvård – Övrig Ortopedi och specialiserad handkirurgi
Meddelande om upphandling – förenklat system - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelÖvrig Ortopedi och specialiserad handkirurgi
BeskrivningUppdraget avser bedömningsbesök av patienter med ortopediska åkommor samt eventuell behandling/operation för patienter 16 år och äldre, i ASA-klasserna 1–3. Uppdraget omfattar utredning, diagnostik, operation/behandling och uppföljning av patienter.
Intern identifierareOSN 2025-00641
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandets viktigaste känneteckenöppet förfarande
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000