854814-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Övervakning av bygg- och anläggningsarbeten på plats – ERTMS Ibruktagandeorganisation gällande inkoppling av SO Peberholm (del Lernacken),SO Fosieby, SO Malmö, SO Arlöv, SO Lund och SO Kävlinge
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelERTMS Ibruktagandeorganisation gällande inkoppling av SO Peberholm (del Lernacken),SO Fosieby, SO Malmö, SO Arlöv, SO Lund och SO Kävlinge
BeskrivningERTMS Ibruktagandeorganisation gällande inkoppling av SO Peberholm (del Lernacken),SO Fosieby, SO Malmö, SO Arlöv, SO Lund och SO Kävlinge
Intern identifierareKOM-417809
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71521000 Övervakning av bygg- och anläggningsarbeten på plats
Ytterligare klassificering (cpv): 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71631000 Teknisk besiktning, 71631300 Teknisk byggnadsinspektion
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareERTMS Ibruktagandeorganisation gällande inkoppling av SO Peberholm (del Lernacken),SO Fosieby, SO Malmö, SO Arlöv, SO Lund och SO Kävlinge