See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kompletterande upphandling konferensanläggningar
Beskrivning: Uddevalla kommun genomför en kompletterande upphandling av konferensanläggningarn för att möta kommunens behov av dagkonferenser och för konferenser med övernattning, i närområdet.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 55120000 Mötes- och konferenstjänster på hotell
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:122652:Lot:1
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Avtalet beräknas gälla 2026-02-20 - 2028-01-31. Avtalstiden är enligt ovan med en ensidig rätt för köparen att förlänga avtalet. Förlängning sker automatiskt med ett (1) år i taget, om inte köparen säger upp avtalet senast tre (3) månader före avtalsperiodens slut.