2. Förfarande
Förfarande
Titel: Digital lärmiljö för skolverksamhet
Beskrivning: Västra Götalandsregionen (VGR) inbjuder er att lämna anbud avseende digital lärmiljö för skolverksamhet. Västra Götalandsregionen avser att upphandla en digital lärplattform för cirka 1500 användare fördelat på elever, studerande och personal. Vårdnadshavare har ett med behov av insyn i tjänsten.
Intern identifierare: RS 2025-04706
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000