8551-2019 - ResultatSverige-Falun: Ombyggnadsarbete
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal ombyggnadsarbeten och byggservice
Referensnummer: Dnr SGAF 2018-022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45262700 Ombyggnadsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
SGA Fastigheter AB genomför genom Colligio AB en ramavtalsupphandling för ombyggnadsarbeten och byggservice. Se ansökningshandlingar för ytterligare information.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45261900 Reparation och underhåll av tak, 45261910 Takreparation, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45432100 Golvläggning och beläggning, 45432110 Golvläggning, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 50711000 Reparation och underhåll av elektrisk utrustning i byggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen