2. Förfarande
Förfarande
Titel: Grus-, sten och halkbekämpningsmaterial - Söderhamn
Beskrivning: Söderhamns kommun upphandlar grus-, sten- och halkbekämpningsmaterial i olika fraktioner, inklusive leverans för Söderhamns kommun, Faxeholmen AB, Söderhamn Elnät AB och Söderhamn Nära AB. Samt bortforsling av jord- och stenmassor, inom Söderhamns kommungräns. Avhämtning kan även komma att ske. Ramavtal avses att tecknas med en (1) Leverantör.
Intern identifierare: 15198
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast
Ytterligare klassificering (cpv): 14211000 Sand, 14211100 Natursand, 14212000 Granulat, stenflis, stenpulver, bokad sten, grus, krossad sten, stenblandningar, sandblandningar och övrig ballast, 14212110 Grus, 14213100 Makadam, 34134100 Lastbilar med flak, 60181000 Uthyrning av lastbilar med förare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Söderhamns kommun upphandlar grus-, sten- och halkbekämpningsmaterial i olika fraktioner, inklusive leverans för Söderhamns kommun, Faxeholmen AB, Söderhamn Elnät AB och Söderhamn Nära AB. Samt bortforsling av jord- och stenmassor, inom Söderhamns kommungräns. Avhämtning kan även komma att ske.
Intern identifierare: Grus-, sten och halkbekämpningsmaterial - Söderhamn