85513-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Förmedling av vårdpersonal – Ramavtal bemanning sjuksköterskor
Meddelande om upphandling – förenklat system
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal bemanning sjuksköterskor
Beskrivning: Varbergs kommun bjuder in till anbudsgivning avseende bemanningssjuksköterskor. Ramavtalet har en beräknad avtalstid på 48 månader med beräknad start 1 april 2025.
Intern identifierare: SN 2025/0033
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Enstegsupphandling
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79624000 Förmedling av vårdpersonal
Ytterligare klassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård, 85141000 Tjänster utförda av vårdpersonal, 85141200 Sjukskötersketjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000