2. Förfarande
Förfarande
Titel: Stora Livsmedelsupphandlingen
Beskrivning: Kommunerna Bengtsfors, Dals-Ed, Färgelanda, Mellerud, Säffle och Åmål inbjuder Er att lämna anbud på stora livsmedelsupphandlingen. Avropande enheter är kostenhet/måltidsenhet inom omsorg, skola och förskola i upphandlande kommuner. Kommunerna tecknar även andra avtal gällande livsmedel, t ex. färskt kött och chark, färsk fisk, mejerivaror, ägg, färska grönsaker, frukt, potatis, bröd och bakverk.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:117052:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 15100000 Animaliska livsmedel, kött och köttprodukter, 15200000 Beredd och konserverad fisk, 15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter, 15400000 Animaliska eller vegetabiliska oljor och fetter, 15500000 Mejeriprodukter, 15600000 Spannmålsprodukter, stärkelse och stärkelseprodukter, 15800000 Diverse livsmedel, 15900000 Drycker, tobak o d