855375-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggnadsinstallationsarbeten – Fastighetsunderhåll Elarbeten 2 - Skara och bolag
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Fastighetsunderhåll Elarbeten 2 - Skara och bolag
Beskrivning: Upphandlingen avser fastighetsunderhåll, reparationsarbeten och om- och tillbyggnad av kommunernas och bolagens fastigheter och i vissa fall förhyrda fastigheter inom fackområde Elarbeten för successiva avrop under avtalstiden. Anbud kan lämnas inom följande två (2) anbudsområden: Bolagens geografiska område (Centrumbostäder i Skara AB, AB GöteneBostäder, Götene Vatten & Värme AB) och Skaras geografiska område (Götene och Skara kommuns fastigheter)
Intern identifierare: 2025/91
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45311100 Indragning av elektriska ledningar, 45311200 Elektriska kopplingsarbeten, 45453000 Reparation och renovering, 98341130 Fastighetsskötsel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Fastighetsunderhåll Elarbeten
Intern identifierare: 1837265-0
Ytterligare klassificering (cpv): 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45311100 Indragning av elektriska ledningar, 45311200 Elektriska kopplingsarbeten, 45317000 Övriga elinstallationsarbeten, 98341130 Fastighetsskötsel
Mängd: 1 timme
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Krav och Pris - Elarbeten
Intern identifierare: 1837266-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Pris Götene (bolag)
Intern identifierare: 1839904-2
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Pris Skara
Intern identifierare: 1839905-3