2. Förfarande
Förfarande
Titel: Dentalartiklar (Tandvård)
Beskrivning: Upphandlingen avser dentalartiklar till tandvårdens kliniker på Gotland.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33131150 Dentala rotspetsplockare, tandstensskrapor och dentalvågar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102728:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33131170 Dentalspatlar, pincetter för dentalt bruk och dentala vaxcarverinstrument, 33141800 Förbrukningsartiklar för tandvård, 33130000 Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter, 33131140 Dentala speglar och brotschar