See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hjälpmedel, Manuella rullstolar
Beskrivning: Upphandlingen avser köp av manuella rullstolar samt vissa till dessa knutna produkter och tillbehör. Följande produktgrupper är aktuella för upphandlingen: Allroundrullstolar Allroundrullstolar, tunga brukare Komfortrullstolar Komfortrullstolar, smal modell Komfortrullstolar, aktiv Aktivrullstolar med borttagbara benstöd Aktivrullstolar lätt Aktivrullstolar extra lätt utan tippskydd Transportrullstolar
Intern identifierare: ON 2024-00038
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33193120 Rullstolar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generella krav
Beskrivning: Upphandlingen avser köp av manuella rullstolar samt vissa till dessa knutna produkter och tillbehör.
Intern identifierare: 1542723-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Hjälpmedel manuella rullstolar
Intern identifierare: 1593711-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Allroundrullstolar
Intern identifierare: 1542724-2
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Allroundrullstolar - tunga brukare
Intern identifierare: 1593701-3
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Komfortrullstolar
Intern identifierare: 1542725-4
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Komfortrullstolar - smal modell
Intern identifierare: 1596159-5
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Transportrullstolar
Intern identifierare: 1542727-6
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Aktivrullstolar fast ram (1)
Intern identifierare: 1792271-7
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Aktivrullstolar fast ram (2)
Intern identifierare: 1794913-8
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Aktivrullstolar fast ram (2) (1)
Intern identifierare: 1806872-9
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: Aktivrullstolar komfort
Intern identifierare: 1542728-10