856106-2025 - Resultat
Sverige – Hotelltjänster – Hotellövernattningar i Dalarna
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelHotellövernattningar i Dalarna
BeskrivningRegion Dalarna har behov av övernattningsmöjligheter på centralt be-lägna hotell i Borlänge, Falun och Mora. Hotell ska ligga inom ett gång-avstånd på maximalt ca två (2) kilometer från järnvägsstation/busstation på respektive ort. Denna upphandling är uppdelad i tre anbudsområden (orter): 1. Borlänge 2. Falun 3. Mora
Intern identifierareRS 2025/1300
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 55100000 Hotelltjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 55110000 Hotellinkvartering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelUpphandlingsdokument MT
BeskrivningEnligt upphandlingsdokumentet
Intern identifierare1769856-0
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelUpphandlingsdokument MT (1)
BeskrivningEnligt upphandlingsdokumenten
Intern identifierare1773971-1