85658-2022 - ÄndringSverige-Visby: Larmövervakningstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Larmmottagning
Referensnummer: TN 2021/1701
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79711000 Larmövervakningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser köp av tjänster för bevakning av och mottagning av felanmälningar (fastighetsjour), mottagning av automatiska larm, larmsändare, samt åtgärder för dessa, i enlighet med fastställda rutiner och åtgärdsinstruktioner.