85660-2022 - ÄndringSverige-Ekerö: Snöröjning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vinterväghållning
Referensnummer: KSUH21/56
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar vinterunderhåll (snöröjning och halkbekämpning) på allmän platsmark samt kommunal fastighetsmark på hårdgjora ytor inom Ekerö kommun.