85661-2022 - ÄndringSverige-Ekerö: Skötsel av trädgårdar och parker
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Driftentreprenad utemiljö
Referensnummer: KSUH21/55
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77311000 Skötsel av trädgårdar och parker
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar tillsyn, skötsel och renhållning av allmän platsmark och kommunal fastighetsmark samt visst löpande underhåll av utemiljön inom Ekerö kommun.
I entreprenaden ingår även tillsyn, men inte underhåll, av belysning, gatubeläggning och VA.
Olika typer av tilläggsarbeten kan komma att beställas, till exempel anläggningsarbeten.