85724-2020 - ResultatSverige-Helsingborg: System för närvaroregistrering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
SFF - Schemaläggning, närvaro- och frånvarosystem
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31711310 System för närvaroregistrering
II.1.4.
Kort beskrivning
Skol- och fritidsförvaltningen vid Helsingborgs stad genomför en upphandling av system för Schemaläggning samt närvaro- och frånvarohantering inom grundskola och gymnasium.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31711310 System för närvaroregistrering, 35123300 Närvarosystem, 48330000 Programvara för schemaläggning och produktivitet, 48332000 Programvara för schemaläggning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen