85756-2023 - ResultatSverige-Stockholm: Svepelektronmikroskop
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
SEM/FIB metrology platform
Referensnummer: V-2022-0705
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38511100 Svepelektronmikroskop
II.1.4.
Kort beskrivning
Purpose of procurement
KTH is seeking tenders for a SEM/FIB metrology platform.
The purpose of the procurement is to acquire a platform for imaging and patterning of novel materials and devices at the nanoscale.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen