85776-2021 - ResultatSverige-Vänersborg: Medicinsk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förbrukning Dialys
Referensnummer: RS 2020-05986
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Förbrukning Dialys:
Fistelkanyler, Förband för Centrala dialyskatetrar och fistlar
Förbrukning WRO vattenrening inklusive tester för klor, hårdhet och peroxid.
Tvättset start/avslut/universal för dialys
Material till NxStage
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33181500 Förbrukningsartiklar för vård av njursjuka, 33181520 Förbrukningsartiklar för njurdialys
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen