Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvårdsprodukter och Rengöringsmedel.
Referensnummer: UH-2017-2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39830000 Rengöringsmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser Ramavtal med en (1) leverantör för inköp av lokalvårdsprodukter och rengöringsmedel.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39830000 Rengöringsmedel, 39224300 Kvastar och borstar och andra artiklar för hushållsändamål, 39525100 Dammtrasor, 39525800 Trasor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen