85830-2021 - ResultatSverige-Enköping: Sportartiklar och -utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Gymutrustning Pepparotsbadet
Referensnummer: UPN2020/248
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
37400000 Sportartiklar och -utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Enköpings kommun kommer inom kort öppna ett nytt badhus där det även kommer finnas ett gym.
Denna upphandling omfattar gymutrustning, installation och service till detta gym.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
37440000 Träningsutrustning, 37442000 Vikt- och styrketräningsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Gymmet ska ha en bred inriktning mot hälsa och välbefinnande.