2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kollektiv TV-Tjänst Förbo
Beskrivning: Upphandlingen avser digitala TV-tjänster till Förbos hyreslägenheter i bostadshus inom Lerums, Kungälv, Härryda kommun och Mölndals stad. Förbo avser att under 2026 tillsammans med vinnande entreprenör avsluta den analoga distributionen och ersätta den med ett digitalt basutbud. Nuvarande lösning skall ersättas med en digital kollektiv tjänst alternativt en IPTTV lösning med Box.
Intern identifierare: 25/12
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 92200000 Radio- och televisionstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 92220000 Televisionstjänster, 92224000 Digital-tv
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000