85844-2022 - ÄndringSverige-Enköping: Marksanering
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sanering av markföroreningar, Enköping
Referensnummer: TF2021/891
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45112340 Marksanering
II.1.4.
Kort beskrivning
Sanering av markföroreningar efter tidigare kemtvätt i Romberga i Enköping.