85885-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Katrineholm: Avfallstjänster
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal gällande avfallskärl.
Referensnummer: LS-17-005
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90500000 Avfallstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ett ramavtal gällande löpande behov av avfallskärl.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44616200 Avfallstunnor, 90510000 Avfallshantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen