858946-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Generalprojektör hyresgästanpassning Pannverkstaden
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelGeneralprojektör hyresgästanpassning Pannverkstaden
BeskrivningBeställaren har skrivit en avsiktsförklaring med en ny hyresgäst avseende hyra av ”Pannverkstaden”. För att avsiktsförklaringen ska övergår i ett hyreskontrakt så ska beställaren genomföra omfattande hyresgästanpassningar i lokalen. Detta uppdrag avser att genomföra en detaljprojektering som sedan ska ligga till grund för en utförandeentreprenad enligt AB04. För mer information se AUC.1.
Intern identifierareALV-2025-00893
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000