2. Förfarande
Förfarande
Titel: Projektledare Hyresgästanpassning Pannverkstaden
Beskrivning: Beställaren avser att genom denna upphandling tillsätta en extern projektledare för att driva nedan uppdrag. Beställaren har skrivit en avsiktsförklaring med en ny hyresgäst avseende hyra av ”Pannverkstaden”. För att avsiktsförklaringen ska övergår i ett hyreskontrakt så ska beställaren genomföra omfattande hyresgästanpassningar i lokalen. För mer information se AUC.1
Intern identifierare: ALV-2025-00894
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000