2. Förfarande
Förfarande
Titel: Yttre skötsel, Vitt och grönt - LIBO/FALAB
Beskrivning: Entreprenaden omfattar snöröjning och halkbekämpning av gator, parkeringsplatser, gång- och cykelvägar etc. samt skötsel av utemiljön vid bostäder, äldreboenden, skolor, förskolor och industrilokaler som ägs eller förvaltas av Beställaren i Lindesbergs kommun.
Intern identifierare: 25/33
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 77313000 Parkskötsel
Ytterligare klassificering (cpv): 77300000 Trädgårdstjänster, 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77311000 Skötsel av trädgårdar och parker, 77314000 Markskötsel, 90600000 Rengöring, hygienisering och tillhörande tjänster i tätort och på landsbygden, 90610000 Gaturenhållning och gatsopning, 90611000 Gaturenhållning, 90612000 Gatsopning, 90620000 Snöröjning, 90640000 Renhållning och tömning av rännstenar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000