Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av skötsel i Lillsjöslåtterns och Åttjärnsbodarnas naturreservat
Referensnummer: 512-1207-19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 92533000 Tjänster i naturreservat
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdaget innebär att reservaten Lillsjöslåttern och Åttjärnsbodarna i Ångermanland ska skötas genom slåtter av ängs- och våtmarker. Tillsyn, underhåll och skötsel av friluftsanordningar och byggnader.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45111220 Röjning av ris och buskar, 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77312000 Ogräsröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen