2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal för Projektering av VA, mark och gata
Beskrivning: Upphandling av ramavtal för konsulttjänster inom projektering av VA-, mark- och gatuarbeten.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001