Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Energikonsulter
Referensnummer: SH 2021/771
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71314300 Konsulttjänster för energibesparing
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet omfattar energikonsulter, så som energikartläggare, energiexpert, energiprojektör, energiprojektledare samt rådgivande energikonsulttjänster. .
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 10 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71314300 Konsulttjänster för energibesparing, 71314000 Energi och tillhörande tjänster, 71314200 Energiförvaltning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen