86018-2017 - ResultatSverige-Värnamo: Elektriska hushållsapparater för rengöring; strykjärn
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vitvaror, hushållsartiklar.
Referensnummer: UHN.2016.105
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39713000 Elektriska hushållsapparater för rengöring; strykjärn
II.1.4.
Kort beskrivning
Värnamo kommun avser att upphandla kommunens löpande behov av Vitvaror och hushålls el-artiklar så som dammsugare och microvågsugnar.
Kommunen förbehåller sig rätten att göra separat förfrågan vid större projekt.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39713431 Tillbehör till dammsugare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen