86036-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Miljötjänster – Dynamiskt inköpssystem avseende Naturvårdskonsulter
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelDynamiskt inköpssystem avseende Naturvårdskonsulter
BeskrivningDet dynamiska inköpssystemet omfattar uppdrag av olika karaktär inom naturvård, biologiskt kulturarv, naturtyps- och artinventering och statusklassningar av natur m.m. Uppdrag sker främst i terrestra miljöer.
Intern identifierare1132-24
Typ av förfarandeSelektivt
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90700000 Miljötjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 38220000 Geologiska prospekteringsapparater, 71313000 Miljötekniska konsulttjänster, 92530000 Tjänster i botaniska och zoologiska trädgårdar samt naturreservat, 92533000 Tjänster i naturreservat
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000