See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal - Landskapsarkitekter
Beskrivning: Upphandlingen omfattar Ramavtal för landskapsarkitekttjänster och är en samordnad upphandling där Huddinge Samhällsfastigheter AB och Huge Bostäder AB är upphandlande myndigheter. Upphandlingen genomförs enligt bestämmelserna för selektivt förfarande. Det innebär att upphandlingen genomförs i två steg. Denna ansökningsinbjudan avser steg 1.
Intern identifierare: HS/2024:193
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71420000 Landskapsarkitektur
Ytterligare klassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71222000 Arkitekttjänster avseende utomhusarbeten, 71400000 Stadsplanering och landskapsvård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Anbudsinbjudan
Beskrivning: .
Huvudklassificering (cpv): 71222000 Arkitekttjänster avseende utomhusarbeten
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbud och anbudsutvärdering
Beskrivning: Ramavtal för landskapsarktitektjänster