861407-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster – Högtrycksspolning och slamsugning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Högtrycksspolning och slamsugning
Beskrivning: upphandling omfattar främst högtrycksspolning och slamsugning samt därmed närliggande arbeten som normalt förekommer inom branschen för underhåll av avloppssystem och ledningar i fastigheter och bostäder. Uppdraget inkluderar både planerade insatser och akuta åtgärder, samt förebyggande underhåll. Se SF1 för mer detaljerad information.
Intern identifierare: Unr 18/2025
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 90400000 Avloppshantering, 90470000 Rensning av avlopp, 90480000 Skötsel av avloppsnät
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000