86181-2021 - ÄndringSverige-Sandviken: Förbrukningsvaror av papper
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förbrukningsmaterial - papper, plast, kemtekniska och städprodukter
Referensnummer: KS2021/75
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33772000 Förbrukningsvaror av papper
II.1.4.
Kort beskrivning
Sandvikens kommun upphandlar för egen och kommunala bolags samt för Ockelbo kommuns och Hofors kommuns räkning förbrukningsmaterial av karaktären kemtekniska produkter, papper- och plastprodukter, produkter för personlig hygien och städprodukter. Uppphandlingen innehåller även service av doseringsutrustning för vissa disk- och tvättmaskiner.