2. Förfarande
Förfarande
Titel: IT-stöd för byggprojektportal
Beskrivning: Upphandling av IT-stöd avseende portal för planering, samordning, dokumentation och uppföljning av byggprojekt. Upphandling avser IT-stöd avseende system för planering, samordning, dokumentation och uppföljning av byggprojekt.
Intern identifierare: 2025-O002320
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 48300000 Programvara för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet, 48311100 Dokumenthanteringssystem, 48320000 Programvara för ritning och bildbehandling, 72260000 Programrelaterade tjänster, 72310000 Behandling av data
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000