2. Förfarande
Förfarande
Titel: 1364972 Reservkraft service och support
Beskrivning: Region Västernorrland har behov av en eller flera leverantörer som kan tillhandahålla servicetjänster för reservkraftaggregat samt till dess styr och reglerutrustning. Upphandlingen omfattar även köp av reservdelar samt vid behov köp av nya reservkraftaggregat. Upphandlingen omfattar förebyggande underhåll och service av reservkraftaggregaten på orterna i Sundsvall, Sollefteå, Örnsköldsvik, Härnösand och Österåsen.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50532000 Reparation och underhåll av elektriska maskiner, apparater och tillhörande utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:122766:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 31682000 Elektricitetsmateriel, 31682500 Reservelektricitetsaggregat, 50532200 Reparation och underhåll av transformatorer, 50532300 Reparation och underhåll av generatorer, 50532400 Reparation och underhåll av elektrisk distributionsutrustning, 31682210 Instrumenterings- och styrsystem