86244-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Utrustning för skridskoåkning och ishockey – Ny sarg SCA Arena
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ny sarg SCA Arena
Beskrivning: Upphandling av ny sarg till SCA-arena. Option att flytta gamla sargen till Lillstrimma-hallen (närliggande B-hall) samt tillverkning av sargportar.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 37411200 Utrustning för skridskoåkning och ishockey
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94739:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45340000 Montering av stängsel, räcken och säkerhetsutrustning, 45212200 Bygg- och anläggningsarbeten: idrottsanläggningar
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Nedmontering och flytt av befintlig sarg till B-hallen.