2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av slamsugning 2025
Beskrivning: Strömstad kommuns renhållningsavdelning ansvarar för avloppsanläggningar, både privat och kommunal, i kommunen. Entreprenaden avser tömning av slamanläggningar och dagvattenbrunnar samt transport av slam-, latrin- och fosforavfall från fosforfällor.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90400000 Avloppshantering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:113670:Lot:1
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Hantering av fellavfall