2. Förfarande
Förfarande
Titel: Flexibel endoskopi inkl stapel, SLL432
Beskrivning: Upphandling av Flexibel Endoskopi. Upphandlingen avser tecknande av två olika avtal: 1. Ramavtal för avrop genom FKU för investering av nya endoskopisystem. 2. Ramavtal omfattande utrustningsspecifika produkter och tjänster för komplettering till redan införskaffade endoskopisystem
Intern identifierare: FSN 2025-0087
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33168000 Apparatur för endoskopi och endokirurgi
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000